Ako spoločnosť energie 2 (ne)komunikuje so zákazníkmi

Autor: Ľubomír Špurek | 28.4.2017 o 10:28 | Karma článku: 3,98 | Prečítané:  494x

Energie 2 je spoločnosť, ktorá poskytuje služby dodávateľa elektrickej energie a plynu. Ponúka alternatívu oproti hlavným dodávateľom ako je napríklad Slovenský plynárenský priemysel, a.s. alebo Stredoslovenská energetika, a.s.

Na svojej stránke ponúka napríklad 7 dôvodov, prečo by si mal zákazník vybrať práve ich. Z môjho pohľadu je jediný dôvod nižšia cena elektrickej energie a plynu. Ostatné dôvody buď nie sú dôvody pre zákazníka alebo sa z mojich skúseností s touto spoločnosťou nezakladajú na pravde.

V tomto článku sa zameriam na dve „výhody“, ktoré na stránke spomínajú a to: jednoduchá komunikácia a profesionálna zákaznícka starostlivosť.

Keďže s touto spoločnosťou mám už dlhodobé problémy, musím s nimi komunikovať. Na internete som našiel desiatky článkov a skúseností nespokojných zákazníkov tejto spoločnosti. Spoločnosť má jediné kontaktné telefónne číslo na ktoré sa mi nikdy nepodarilo dovolať a to sa o to pokúšam opakovane niekoľko hodín denne. Na ich obhajobu musím uviesť, že tento rok existuje minimálne jeden prípad, kedy viem, že sa zákazník dovolal. J Kladiem si preto otázku: „Stojí mi to, že ušetrím pár centov na energiách za to, že keď mám problém ,neviem sa nikde dovolať?“ Z rozprávania iných zákazníkov viem, že spoločnosť neustále mení symboly k platbám, posiela neprehľadné vyúčtovania a posiela ich za rôzne nezmyselné obdobia, za čo im už bola aj udelená pokuta. ( http://energia.sk/dolezite/elektrina-a-elektromobilita/urso-pokutovalo-dodavatela-energie2-vo-vyske-19-tisic-eur/16435/ ) Práve v takýchto chvíľach sa môže stať, že nemáte s kým komunikovať a nedokážete vyriešiť váš problém, čo môže viesť napríklad aj k odpojeniu alebo k obmedzeniu dodávok energií.

Na margo ich „profesionálnej zákazníckej starostlivosti“ ešte jedna skúsenosť. O tom, že mi odmietajú zapojiť dodávku elektrickej energie a plynu aj keď ja voči nim nemám žiadne nesplnené záväzky som písal v inom článku ( https://lubomirspurek.blog.sme.sk/c/453257/ako-som-sa-stal-rukojemnikom-spolocnosti-energie-2.html ). Keď sa však snažím problém riešiť a komunikujem s nimi, odpíšu mi, že ma žiadajú o trpezlivosť

Do dnešného dňa som nedostal žiadnu odpoveď.

Nech si predseda predstavenstva skúsi doma sedieť bez elektriny niekoľko týždňov a uvidíme, aký bude trpezlivý. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Sakovú vytiahol na ministerstvo bývalý manžel, Kaliňákov kamarát

K aktivitám nádejnej ministerky vnútra sa Alexander Sako nevyjadruje. Sám je v niekoľkých verejných funkciách.

DOMOV

Dobré ráno: Fico s Kaliňákom sa vysmiali protestom aj prezidentovi

Saková je Kaliňákov, teda náš človek.

KOMENTÁRE

Saková je ďalší výkrik zúfalstva

Čím skôr však bude Saková vo funkcii, tým skôr bude môcť vláda žať politické plody svojho rozhodnutia.


Už ste čítali?