Ako spoločnosť energie 2 (ne)komunikuje so zákazníkmi

Autor: Ľubomír Špurek | 28.4.2017 o 10:28 | Karma článku: 3,15 | Prečítané:  442x

Energie 2 je spoločnosť, ktorá poskytuje služby dodávateľa elektrickej energie a plynu. Ponúka alternatívu oproti hlavným dodávateľom ako je napríklad Slovenský plynárenský priemysel, a.s. alebo Stredoslovenská energetika, a.s.

Na svojej stránke ponúka napríklad 7 dôvodov, prečo by si mal zákazník vybrať práve ich. Z môjho pohľadu je jediný dôvod nižšia cena elektrickej energie a plynu. Ostatné dôvody buď nie sú dôvody pre zákazníka alebo sa z mojich skúseností s touto spoločnosťou nezakladajú na pravde.

V tomto článku sa zameriam na dve „výhody“, ktoré na stránke spomínajú a to: jednoduchá komunikácia a profesionálna zákaznícka starostlivosť.

Keďže s touto spoločnosťou mám už dlhodobé problémy, musím s nimi komunikovať. Na internete som našiel desiatky článkov a skúseností nespokojných zákazníkov tejto spoločnosti. Spoločnosť má jediné kontaktné telefónne číslo na ktoré sa mi nikdy nepodarilo dovolať a to sa o to pokúšam opakovane niekoľko hodín denne. Na ich obhajobu musím uviesť, že tento rok existuje minimálne jeden prípad, kedy viem, že sa zákazník dovolal. J Kladiem si preto otázku: „Stojí mi to, že ušetrím pár centov na energiách za to, že keď mám problém ,neviem sa nikde dovolať?“ Z rozprávania iných zákazníkov viem, že spoločnosť neustále mení symboly k platbám, posiela neprehľadné vyúčtovania a posiela ich za rôzne nezmyselné obdobia, za čo im už bola aj udelená pokuta. ( http://energia.sk/dolezite/elektrina-a-elektromobilita/urso-pokutovalo-dodavatela-energie2-vo-vyske-19-tisic-eur/16435/ ) Práve v takýchto chvíľach sa môže stať, že nemáte s kým komunikovať a nedokážete vyriešiť váš problém, čo môže viesť napríklad aj k odpojeniu alebo k obmedzeniu dodávok energií.

Na margo ich „profesionálnej zákazníckej starostlivosti“ ešte jedna skúsenosť. O tom, že mi odmietajú zapojiť dodávku elektrickej energie a plynu aj keď ja voči nim nemám žiadne nesplnené záväzky som písal v inom článku ( https://lubomirspurek.blog.sme.sk/c/453257/ako-som-sa-stal-rukojemnikom-spolocnosti-energie-2.html ). Keď sa však snažím problém riešiť a komunikujem s nimi, odpíšu mi, že ma žiadajú o trpezlivosť

Do dnešného dňa som nedostal žiadnu odpoveď.

Nech si predseda predstavenstva skúsi doma sedieť bez elektriny niekoľko týždňov a uvidíme, aký bude trpezlivý. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Slovensko ako Švajčiarsko, hotová diaľnica. Politici sľubujú, voliči im veria čoraz menej

Denník SME pred troma mesiacmi spustil projekt Sluby.sme.sk, kde odhaľuje nesplnené sľuby politikov.

KOMENTÁRE

Politici sú tiež len zamestnanci

Sľuby politikov nemôžu mať hodnotu nevkusných predvolebných nálepiek.

KOMENTÁRE

Diabol, z ktorého sa zrodil boršč

Nebezpečná invázna rastlina zaplavila Rusko. Skúsenosti s ňou má aj Slovensko.


Už ste čítali?