Ako som sa stal rukojemníkom spoločnosti Energie 2

Autor: Ľubomír Špurek | 26.4.2017 o 12:29 | Karma článku: 5,52 | Prečítané:  1306x

V súčasnej dobe realitného boomu a lacných hypoték si mnohí ľudia riešili svoje bývanie alebo kupovali nehnuteľnosť na iný účel. Kupujúci rieši mnohé veci, hypotéku, hľadanie bytu, kataster.            

A prepis energií považujeme za jeden z najmenej dôležitých úkonov. A práve tu môžete naraziť na problém, zvlášť ak mal pôvodný odberateľ zmluvu s niektorým s alternatívnych neserióznych dodávateľov.

Aj ja som tento rok kúpil byt. Chcel som investovať peniaze a využiť lacné hypotéky na budovanie majetku a kúpil som si byt určený na prenájom. Rentabilita takejto investície je závislá od  pomeru času, kedy mám byt prenajatý a kedy je voľný.

Po tom, ako som si našiel vhodný byt, uzatvoril som zmluvu o rezervácii. Vtedy ma realiťáčka upozornila, že v byte je odpojená prípojka elektriny a plynu. Hovorím si, žiadny problém, pripojenie si vybavím.  S pôvodným majiteľom sme uzatvorili kúpnopredajnú zmluvu, kde prehlásil, že na byte neviaznu žiadne ťarchy ani nedoplatky.

Problém nastal až vtedy, keď som chcel prehlásiť odberné miesta na svoje meno. Pôvodný majiteľ mi nevedel povedať, kde je uzatvorená zmluva na dodávku plynu a elektrinu, lebo bola uzatvorená ešte na pôvodného nájomníka.

Cez SPP distribúcia a SSE distribúcia som sa dozvedel, že posledná zmluva bola uzatvorená so spoločnosťou Energie 2. Po tom, ako som kontaktoval túto firmu, som zistil, že na obidvoch odberných miestach je dlh pôvodného odberateľa. Prišla mi od nich odpoveď, že ja mám nájsť pôvodného odberateľa a on má uhradiť dlžnú sumu a až potom ma pripoja.

Realitná kancelária odmieta vec riešiť s tým, že pôvodný majiteľ bytu a ani ja sme dlh nevytvorili a spoločnosť Energie 2 len skúša riešiť si záväzok cezo mňa, keďže u pôvodného odberateľa je zrejme nevymožiteľný.

Uvedomil som si, že som rukojemníkom spoločnosti Energie 2. Nie sú schopní vymôcť si podlžnosť voči inej osobe a snažia sa vydierať mňa, hoc ja som dlh nespôsobil. Takto si robia rukojemníkov z ľudí, ktorí si v dobrej viere kúpia nehnuteľnosť. Som rád, že nie som odkázaný na to, v tomto byte bývať. Využívajú situáciu, že ak niekto potrebuje bývať, radšej im dlh zaplatí.

Ja im ho nezaplatím a využijem všetky právne kroky na to, aby som nebol obeťou ich neseriózneho jednania, ktoré je v rozpore s dobrými javmi. Budem o ďalšom postupe a iných nekalých praktikách tejto spoločnosti informovať. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Sakovú vytiahol na ministerstvo bývalý manžel, Kaliňákov kamarát

K aktivitám nádejnej ministerky vnútra sa Alexander Sako nevyjadruje. Sám je v niekoľkých verejných funkciách.

DOMOV

Dobré ráno: Fico s Kaliňákom sa vysmiali protestom aj prezidentovi

Saková je Kaliňákov, teda náš človek.

KOMENTÁRE

Saková je ďalší výkrik zúfalstva

Čím skôr však bude Saková vo funkcii, tým skôr bude môcť vláda žať politické plody svojho rozhodnutia.


Už ste čítali?